Úspěch našich žáků v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce

20.02.2016 20:30

Dne 10. února 2016 se na Prvním soukromém jazykovém gymnáziu v Hradci Králové konalo okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Soutěžící se nejdříve museli poprat s poslechem německého textu. Své vyjadřovací schopnosti pak předvedli v konverzaci na zvolené téma, popisu obrázku a řešení situace.

            Naši školu reprezentovali Nicole Korencová z 6. C, Adéla Šormová ze 7. C, Petr Jánský z 9. A a Jakub Kloboučník z 9. B. Na 1. místě v kategorii I. A (žáci do 7. ročníku ZŠ) se umístila Adéla Šormová a 2. místo získala Nicole Korencová. V kategorii II. A (žáci 8. – 9. ročníků ZŠ) se na 3. místě umístil Jakub Kloboučník.

            Všem žákům děkujeme za vynikající reprezentaci školy! Deutsch macht uns Spaß!

                                                                                        Předmětová komise německého jazyka

Zpět