TRADIČNÍ ADVENTNÍ SPOLUPRÁCE S DD SEDLOŇOV A DÚ HRADEC KRÁLOVÉ

18.12.2020 11:24

I tento rok Základní škola na třídě SNP pokračovala v tradiční adventně-charitativní spolupráci s dětským domovem v Sedloňově.

Navzdory každodenním starostem této výjimečné doby, nebo i právě kvůli nim se podařil malý vánoční zázrak. Žáci ukázali velké srdce a dobrovolně ze svých kasiček přispěli i s pomocí rodičů neuvěřitelných více než 56 tisíc korun. Výtěžek bude využit na dovybavení a rekonstrukci vnitřních prostor domova, nákup sportovních potřeb či prázdninové pobyty pro děti.

Radost je veliká na obou stranách a vánoční duch je na 100 %.

Další již tradiční adventní akcí je sbírka pro děti z hradeckého diagnostického ústavu. Cílem sbírky je zpříjemnit dětem, které mnohdy přicházejí do ústavu bez osobních věcí, čas v něm strávený hračkami, knihami, oblečením, plyšáky a sportovním vybavením. I letos se sešlo díky žákům ZŠ SNP a jejich rodičům mnoho krásných věcí, které navodí vánoční atmosféru a vykouzlí úsměv na dětských tvářích.

Zpět