Soutěž 5 jazyků na pódiu

06.12.2018 17:09

Dne 4.12.2018 se uskutečnil již 5. ročník soutěže v přednesu a zpěvu 5 jazyků na pódiu, který se konal na Gymnáziu Dr. E. Holuba v Holicích za účasti žáků základních škol a víceletých gymnázií Královehradeckého  a Pardubického kraje.

Jako již tradičně naši žáci zaznamenali velké úspěchy. 1. místo v německém jazyce v kategorii zpěv obsadily A.-M. Kubicová, L.Fidlerová, N.Soukupová za doprovodu A. Bárové a N. Zahradníčkové (všechny z 8.B), David Gilka ze třídy 9.B získal 1. místo se svojí básní v ruském jazyce.  Ve španělském jazyce zazářily H. Petrovická a A. Čechová (obě ze 6.C),  které se tento jazyk učí pouhé 3 měsíce.

Pozadu nezůstal ani anglický a francouzský jazyk, kde jsme získali Zvláštní ocenění za mimořádný výkon v soutěži. Anglickou básničku přednesly A.-M. Kubicová, N.Zahradníčková, E.Janáčková a T.Štefánková z 8.B. Ve francouzštině  okouzlila porotu Anička Tichánková ze třídy 6.B, která se učí tento jazyk jen tři měsíce.

Všem 24 dětem, které se soutěže zúčastnily, děkujeme za krásné výkony a vzornou reprezentaci školy.

 

Zpět