Škola v přírodě na Ukrajině

23.05.2018 13:16
Na základě podepsané spolupráce Královéhradeckého kraje se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny vyjeli žáci 4. A a 4. B třídy naší školy na týdenní školu v přírodě do Ťačivského rajónu.

Děti byly ubytovány v dětském táboře Berjozka, odkud vyjížděly na každodenní výlety. Navštívily například Siněvirské jezero, Koločavu, jelení a buvolí farmu, geografické centrum Evropy. Přijaly pozvání i do ateliéru významného ukrajinského sochaře.  Velkým zážitkem byla návštěva záchranné stanice medvědů. Večery patřily navazování družby s ukrajinskými dětmi v táboře. Žáci poměřovali síly ve sportovních i kulturních kláních. 17. 5. žáci navštívili školu v Ťačivu, kde se zúčastnili společného workshopu a koncertu ukrajinských žáků.

Na závěr si rozdali upomínkové dárky a slíbili si, že se snad příští rok sejdou v Čechách.

Poděkování od dětí patří Krajskému úřadu za poskytnutí dotace na dopravu.

Odkaz na vysílání v ukrajinské televizi:

https://m-studio.net.ua/chekhi-na-tjach%d1%96vshhin%d1%96/

 
Zpět