Projekt Titanic-Freddie-AIDS

22.11.2019 13:14

V pondělí 18.11.2019 naši školu navštívil bývalý komorník Freddieho Merkuryho Peter Freestone a zpěvák Milan Šatník, autor projektu Titanic-Freddie-AIDS. Jak z názvu projektu vyplývá,  jedná se o prezentaci dvou gigantů minulého století, jejichž existenci ukončila nepozornost a ve srovnání s jejich velikostí vlastně maličkost. Děti  se již v průběhu uplynulých dvou měsíců v rámci  občanské a hudební výchovy seznámily s problematikou nemoci AIDS, se skupinou QUEEN a fakty týkající se parníku Titanic. V rámci angličtiny shlédly v originále ukázky z filmu Bohemian Rhapsody. Ve výtvarné výchově tematiku ztvárnily na plakáty. 

Bylo zajímavé naslouchat povídání pana Freestona i jeho pěkné angličtině. Dozvěděli jsme se, jak se s Freddiem jako zaměstnanec Královského baletu Royal Opera  seznámil, dostal nabídku na spolupráci, doprovázel ho na koncertech po celém světě, stal se jeho osobním asistentem i přítelem a zůstal až do Freddieho úplného konce. Zvláště líčení průběhu Freddieho nemoci, která ze zpěváka plného energie udělala člověka odkázaného na pomoc druhých bylo velmi emotivní a pan Freestone dětem ukázal, že na některé nabídky v životě je potřeba říct NE. Součástí prezentace byl i prostor pro dotazy, kterých nás po zajímavém povídání napadala spousta. Je hříčkou osudu, že pan Freestone po letech prožitých ve Velké Británii přesídlil do České Republiky a žije již 18 let v malé vesničce nedaleko Třebechovic.

 

Zpět

Fotogalerie:

/album/fotogalerie164/img-20191118-110346-jpg/ /album/fotogalerie164/img-20191118-110436-jpg/ /album/fotogalerie164/img-20191118-110439-jpg/