Nošení ochrany dýchacích cest - nový metodický pokyn KHS

12.02.2021 18:31

V souvislosti se současným vysokým rizikem šíření onemocnění v ČR upozorňujeme žáky i zaměstnance školy na nutnost správného nošení roušek. Aby byla rouška účinná, musí doléhat na obličej po celém svém obvodu, a pevně držet zejména na kořenu nosu a pod bradou. Současně vzhledem k novému metodickému pokynu hlavní hygieničky ze dne 8.2.2021 účinnému od 12.2.2021 doporučujeme používání jednorázových roušek (tzv. chirurgických) nebo repspirátorů třídy ochrany minimálně FFP2. 

Dochází totiž ke změně posouzení nutnosti nařízení karantenních opatření po styku s osobou, u které je prokázáno onemocnění COVID-19. Dle tohoto metodického pokynu se již za náležitou ochranu dýchacích cest nepovažuje improvizovaná ochrana nosu a úst např. šálou, šátkem či látkovou rouškou.

Děkujeme za pochopení a za Vaši spolupráci

vedení školy. 

Zpět