Koncert skupiny Memphis dne 13.2.2014

17.02.2014 07:29

Dne 13.2.2014 se konal v tělocvičně na naší ZŠ SNP koncert pro žáky 7.-9.ročníků. Byla u nás skupina Memphis z HK, kterou děti dobře znají z TV a z videoklipů a z jejich kampaně proti drogám na internetu. Na jejich internet.stránkách je dokonce hlasovací program, kdy si děti mohou hlasováním kapelu vybrat na svůj výchovný koncert do ZŠ.  

Koncert se nesl v duchu seznámení žáků s vývojem a vznikem rockové hudby, s mnoha krásnými ukázkami písní např. Beatles a Rolling Stones z těch starších a např. Red Hot Chilli Peppers ze současných kapel. Probíhal v návaznosti  na  učební programy, které zmiňují  rockovou a populární hudbu vč. např. muzikálů. 

Soudě dle ohlasů žáků koncert byl povedený a žákům se velice líbil a obohatil jejich zkušenosti s hudbou a jejich hudební vnímání.

Zpět