Komiks na vlastní kůži

22.09.2016 14:07

Vítejte ve světě komiksu, 

který jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli my čerství sedmáci, kteří se jako šesťáci stali spisovateli a kreslíři. Postupně  v hodinách výtvarné výchovy jsme skládali příběh do jednotlivých panelů, používali  zvukomalebná slova, kreslili a kreslili. Spojovat obraz a příběh v krátkých větách nebylo vůbec lehké. Ještě k tomu  jsme museli do vyprávění zakomponovat zrádná slovíčka, která si každá třída vylosovala. Určitě by se zapotil i Jerome Siege  tvůrce Supermena ,kdyby měl před sebou slova prase, Di Caprio ,klobása a házet. To byl los pro 6.C. Bob Kane kreslíř Batmana by určitě v bezesných nocí ohryzával tužku při slovech panda, dívka, skákat. Tato slova byla určena pro 6.A . Pan Němeček  by radostí neskákal, kdyby v příběhu Čtyřlístku měla být slova pizza,mravence,golfista,mluvit. Nad těmito výrazy se potila 6.B.

 

Takto uvedli žáci ZŠ na tř. SNP v pondělí 5.9. slavnostní vernisáž  v knihovně města Hradce Králové ve Wonkově ulici. Součásti vernisáže bylo i hudební vystoupení žáků školy.

Výstava vznikla v návaznosti na Komiksový klub pořádaný v dětské oddělení knihovny. 

 
Zpět

Fotogalerie: Komiks na vlastní kůži

/album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4582-jpg/ /album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4583-jpg/ /album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4584-jpg/ /album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4585-jpg/ /album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4586-jpg/ /album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4587-jpg/ /album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4588-jpg/ /album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4589-jpg/ /album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4590-jpg/ /album/fotogalerie-komiks-na-vlastni-kuzi/dscn4591-jpg/