Halloween

01.11.2015 13:29

Halloween

Přiblížil se nejstrašidelnější den v roce. Tajemný den, spojovaný s nadpřirozenými silami. A tak se mnoho našich žáků rozhodlo, že je na čase vyvětrat své děsivé převleky. Na školních chodbách jste pak mohli potkat čaroděje a čarodějky, duchy, kostlivce, zombie i mnohé jiné bytosti.

Některé maskované tváře byly k nepoznání - málem umělecká díla. Našim mladším strašidlákům pomáhaly zdokonalit zjev jejich starší strašidelné parťačky z osmých a devátých ročníků, které připravily o přestávkách mezi vyučovacími hodinami malování na obličej.

Ve venkovním prostoru mezi budovami prvního a druhého stupně se postupně během týdne začaly objevovat vyřezávané halloweenské dýně. Soutěž o tu nejhalloweenštější z nich jednoznačně vyhrála Anna Marie Kubicová z 5. C, které samozřejmě gratulujeme. Také všem ostatním tvůrcům moc děkujeme, protože i jejich výtvory by údajně měly chránit školu v tomto období před zlými duchy.

Halloween, původně keltský svátek, je pro děti velmi oblíbený a to hlavně v anglosaských zemích. My v České republice slavíme 2. listopadu Dušičky, památku zesnulých. V den, kdy vzpomínáme na všechny, kteří odešli z našeho světa, zapalujeme svíčky, jako symbol věčného života.

 

Zpět

Fotogalerie: Halloween

/album/fotogalerie-halloween/a-jpg1/ /album/fotogalerie-halloween/b-jpg1/ /album/fotogalerie-halloween/c-jpg1/ /album/fotogalerie-halloween/d-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/e-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/f-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/g-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/h-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/i-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/j-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/k-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/l-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/m-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/n-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/o-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/p-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/q-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/r-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/s-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/t-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/u-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/v-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/w-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/x-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/y-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/z-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/img-20151023-083853-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/img-20151023-094203-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/img-20151023-113832-jpg/ /album/fotogalerie-halloween/img-20151023-115459-jpg/