Halloween

Přiblížil se nejstrašidelnější den v roce. Tajemný den, spojovaný s nadpřirozenými silami. A tak se mnoho našich žáků rozhodlo, že je na čase vyvětrat své děsivé převleky. Na školních chodbách jste pak mohli potkat čaroděje a čarodějky, duchy, kostlivce, zombie i mnohé jiné bytosti.

Některé maskované tváře byly k nepoznání - málem umělecká díla. Našim mladším strašidlákům pomáhaly zdokonalit zjev jejich starší strašidelné parťačky z osmých a devátých ročníků, které připravily o přestávkách mezi vyučovacími hodinami malování na obličej.

Ve venkovním prostoru mezi budovami prvního a druhého stupně se postupně během týdne začaly objevovat vyřezávané halloweenské dýně. Soutěž o tu nejhalloweenštější z nich jednoznačně vyhrála Anna Marie Kubicová z 5. C, které samozřejmě gratulujeme. Také všem ostatním tvůrcům moc děkujeme, protože i jejich výtvory by údajně měly chránit školu v tomto období před zlými duchy.

Halloween, původně keltský svátek, je pro děti velmi oblíbený a to hlavně v anglosaských zemích. My v České republice slavíme 2. listopadu Dušičky, památku zesnulých. V den, kdy vzpomínáme na všechny, kteří odešli z našeho světa, zapalujeme svíčky, jako symbol věčného života.

 

Halloween

/album/halloween/a-jpg2/ /album/halloween/b-jpg2/ /album/halloween/c-jpg2/ /album/halloween/d-jpg1/ /album/halloween/e-jpg1/ /album/halloween/f-jpg1/ /album/halloween/g-jpg1/ /album/halloween/h-jpg1/ /album/halloween/i-jpg1/ /album/halloween/j-jpg1/ /album/halloween/k-jpg1/ /album/halloween/l-jpg1/ /album/halloween/m-jpg1/ /album/halloween/n-jpg1/ /album/halloween/o-jpg1/ /album/halloween/p-jpg1/ /album/halloween/q-jpg1/ /album/halloween/r-jpg1/ /album/halloween/s-jpg1/ /album/halloween/t-jpg1/ /album/halloween/u-jpg1/ /album/halloween/v-jpg1/ /album/halloween/w-jpg1/ /album/halloween/x-jpg1/ /album/halloween/y-jpg1/ /album/halloween/z-jpg1/